top of page

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company.

СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

Найкращими показниками, які характеризують покращення життя населення є показники демографічної ситуації в країні.

 

За останні 15 років Україна переживає період серйозної демографічної кризи. Зараз наша держава посідає одне з останніх місць у світі за рівнем народжуваності, і водночас – має найвищі (після країн Центральної Африки) індекси смертності на 1000 населення. Свідченням низької якості медичного обслуговування є також низькі показники тривалості життя населення України та високі показники дитячої смертності (10,7 померлих немовлят на 1000 народжених; цей показник більш, ніж удвічі вищий за аналогічний по країнах ЄС).

 

У разі, якщо ситуація не зміниться найближчим часом, демографічна криза може призвести до суттєвого зменшення працездатного населення, як наслідок – брак трудових ресурсів та глибока економічна криза.

 

Основними причинами нинішньої глибокої демографічної кризи є:

 

  • низький рівень життя населення, відмова сімей народжувати дітей через соціальні причини;

  • високий рівень смертності, поширення в Україні соціально небезпечних хвороб (ВІЛ/СНІД, наркоманія, туберкульоз);

  • недосконала пенсійна система, наслідок якої – зниження рівня життя громадян після виходу на пенсію;

  • незадовільний стан галузі охорони здоров’я;

  • відсутність належної державної підтримки здорового способу життя.

 

ДЕМОГРАФІЧНИЙ ПРОРИВ

Найважливішими цілями у сфері демографічного прориву є:

 

Короткострокові цілі:

 

  • зменшення кількості людей, які знаходяться за межею бідності;

  • посилення соціальної підтримки молоді, початок реалізації програми із забезпечення молодих сімей житлом;

  • перехід до реформування системи охорони здоров’я.

 

Довгострокові цілі:

 

  • збільшення тривалості життя населення при народженні;

  • зниження рівня дитячої смертності на 1000 новонароджених;

  • динамічне зростання рівня народжуваності;

  • скорочення рівня смертності (до рівня країн - нових членів ЄС).

 

Наслідком реалізації цих заходів програм стане подолання демографічної кризи, забезпечення природного відтворення населення, а в перспективі – досягнення сталого демографічного розвитку.

 

Основними засобами здійснення прориву є:

 

  • державна політика стимулювання народжуваності, зокрема, народження другої і третьої дитини у сім’ї;

  • системна боротьба з бідністю;

  • зміцнення правових та матеріальних гарантій молоді, насамперед, забезпечення молодим сім’ям належних житлових умов;

  • створення нової пенсійної системи, запровадження індивідуальних пенсійних рахунків, наближення розміру пенсій до середньої заробітної плати людини до виходу на пенсію;

  • профілактика і боротьба із соціально небезпечними хворобами (СНІД, наркоманія, туберкульоз);

  • кардинальне реформування системи охорони здоров’я, перехід до страхової медицини з одночасними гарантіями переліку якісних медичних послуг, які надаватимуться безкоштовно;

  • запровадження контролю за дотриманням екологічних нормативів та посилення відповідальності за їх порушення; гармонізація вітчизняних технічних та екологічних стандартів із стандартами країн ЄС.

Охорона здоров'я
Соціальний захист

Якісна та доступна охорона здоров'я включає такі цілі, як збільшення тривалості життя, розвиток інфраструктури системи охорони здоров'я, що відповідає потребам суспільства, зниження рівня захворюваності, підвищення якості медичних послуг, впровадження системи профілактики, популяризація здорового образу життя. Особлива увага – відродження системи медичної допомоги на селі.

Забезпечення потреб у соціальному обслуговуванні й соціальному захисті включає такі цілі як підвищення життєвого рівня та ступеню соціального включення громадян, розвиток інфраструктури соціальної реабілітації й соціального захисту категорій громадян, які цього потребують, із залученням недержавних організацій і волонтерів.

Подолання бідності, зростання добробуту
Пенсійна реформа

Розрив між бідними й багатими в України досяг гігантських масштабів.

 

Подолання бідності є невідкладним і негайним завданням держави та суспільства. Бідність завдає руйнівної шкоди здоров’ю нації, її свідомості, створює загрозу національній безпеці.

 

Подолання бідності може бути швидко досягнуто засобами бюджетної та податкової політики, діяльністю державних органів соціального захисту населення та благодійних організацій.

Непрацездатні громадяни – рівноправні, повноцінні члени суспільства, життєві потреби яких різко не зменшуються після переходу в статус «пенсіонера» і не обмежуються лише задоволенням потреб мінімального фізіологічного рівня.

 

Людина, яка чесно і самовіддано працювала все життя, не повинна і не може розглядатись суспільством як утриманець, рівень благополуччя якого залежить виключно від бажання та спроможності працюючого покоління платити необхідні для цього внески, а також, від здатності держави забезпечити їх стягнення та справедливий розподіл.

Безпечне і чисте довкілля
Здоровий спосіб життя

Однією з проблем сьогодення, яка суттєво впливає на тривалість життя населення, його здоров’я, є екологічна ситуація в країні та стан довкілля. Уряд зазвичай не інформує відкрито населення про загрозливий стан довкілля та екології, а також про екологічні аварії та потенційні техногенні небезпеки, які несуть своєю діяльністю більшість вітчизняних хімічних та інших підприємств країни.

 

Безпечне навколишнє середовище включає такі цілі, як збереження здоров'я нації, усунення екологічних загроз для життя, збереження природних ресурсів, що відновлюються, забезпечення екологічного балансу для економічного розвитку сільського господарства й пов'язаних із природокористуванням областей.

 

Однією з причин низької тривалості життя в Україні, великої смертності, частих захворювань громадян – є відсутність здорового способу життя самого ж населення. Крім того, практично відсутня пропаганда з боку держави фізкультури, спорту та здорового способу життя. Відсутня грошова підтримка утримання та функціонування безкоштовних спортивних гуртків для підлітків. У медичних закладах відсутні можливості проводити популяризацію спорту та здорового способу життя. Низький рівень життя, злидні є основною причиною алкоголізму, тютюнопаління. Низький показник попереджувальних заходів з боку правоохоронних органів у сфері наркоманії.

 

Український Прорив

bottom of page